Біля головних колій встановлюються сигнальні, а в необхідних випадках - і колійні знаки. Біля стрілочних переводів та в інших місцях з'єднання і пересічення колій встановлюються граничні стовпчики.
На залізничному транспорті промислових підприємств у системі сигналізації використовують знаки та сигнали, які, залежно від призначення, поділяються на сигнальні та колійні.
Сигнальний знак – це умовний видимий знак, за допомогою якого подається наказ або вказівка певній категорії працівників. Сигнальні знаки поділяються на постійні і тимчасові. Детально види, зображення та вимоги сигнальних знаків буде розглянуто в розділі «Споруди та пристрої сигналізації та зв’язку».
Колійні знаки – це умовні покажчики, що не мають сигнального значення, але за їх допомогою визначаються місце знаходження тієї чи іншої ділянки колії, а також характер плану і профілю колії. До колійних знаків належать: кілометрові знаки, пікетні знаки, ухиловказівні знаки, знаки початку і кінця кругових та перехідних кривих тощо.
Сигнальні знаки встановлюються з правого боку за напрямком руху, а колійні - з правого боку за відліком кілометрів на відстані не менше 3100 мм від осі крайньої колії. У виняткових випадках допускається установка сигнальних знаків і з лівого боку.
Кілометровий знак встановлюють з правого боку колії за рахунком кілометрів. Пікетний знак встановлюють з правого боку колії за рахунком кілометрів між кілометровими знаками через кожні 100 м. Ухиловказівний знак встановлюють у місцях зміни подовжнього профілю колії. Положення таблички вказує на характер профілю попереду (підйом/спуск/пряма ділянка), а цифри вказують величину крутості та протяжність. Наприклад, надпис «7-520» при положенні таблички вгору означає, що попереду розташований підйом 7 ‰ протяжністю 520 м.