На базі ТРК створені та експлуатуються декілька типів АБ, які відрізняються один від іншого наявністю світлофорів, ізостиків та місцем розташування апаратури.
Система ЦАБ-АЛСО - централізована система АБ, в якій система АЛС є основним засобом сигналізації. ЦАБ-АЛСО була розроблена для ділянок, де наявність напільних сигналів (світлофорів) небажана, наприклад, ділянки радіоактивного зараження, ділянки з дуже низькими температурами тощо.
Основу системи складають рейкові кола ТРК3 без ізостиків, кожна з яких виділена в окрему блок-ділянку. Ізостики встановлюються тільки на межі станції.
Вся апаратура ТРК і АЛС розміщується централізовано на посту ЕЦ станцій, що прилягають до перегону. Для підключення апаратури до рейкової лінії використовують сигнально-блокувальний кабель з парною скруткою жил і узгоджувальні колійні трансформатори ПОБС-2М, які розміщуються в колійних ящиках безпосередньо біля рейкової лінії на перегоні.
Система ЦАБс - централізована система АБ з ізостиками. Ця система передбачає використання напільних сигналів на межі блок-ділянки. В створі зі світлофором встановлюють ізостики, які обмежують блок-ділянку. Основу системи складають рейкові кола ТРК3 як без ізостиків (всередині блок-ділянки), так і з ізостиками (на межі блок-ділянки).
Апаратура ТРК, АЛС і управління світлофорів розташовується централізовано на посту ЕЦ. Зв'язок з рейковою лінією і світлофорними лампами здійснюється за допомогою симетричного сигнально-блокувального кабелю з парною скруткою жил. Живлення ламп світлофорів здійснюється змінним струмом з посту ЕЦ через сигнальні трансформатори СТ4, які встановлюються в трансформаторному ящику на щоглі світлофора. Система ЦАБс може використовуватися, як правило, на одноколійних ділянках з неінтенсивним рухом.
Система АБТс - децентралізована система АБ з тональними РК та ізостиками. Система розроблялася для ділянок зі зниженим опором баласту. На межі блок-ділянки встановлюються ізостики і в створі з ними прохідні світлофори. Всередині блок-ділянки розміщуються декілька ТРК3, довжина яких залежить від потрібного значення мінімального опору баласту. Так, наприклад, ТРК довжиною 200 м забезпечує працездатність і виконання всіх режимів при зниженні опору баласту до 0,1 Ом*км.
Система АБТс може використовуватися як резервна система на ділянках, обладнаних числовим кодовим АБ. В цьому випадку взимку і влітку (при високому опорі баласту) працює кодове АБ, а навесні і восени (при зниженому опорі баласту) - АБТс. Перемикання з однієї системи на іншу здійснюється черговим по станції з оформленням відповідного запису в Журналі ДУ-46.
Апаратура ТРК в системі АБТс розміщується в релейних шафах АБ типу ШРУ-М і отримує живлення від повздовжньої лінії АБ та енергопостачання.
Лампи світлофорів отримують живлення постійним струмом з релейної шафи, в якому розміщується апаратура управління і контролю роботи світлофора.
Система АБТ - автоблокування з ТРК без ізостиків, з прохідними світлофорами і децентралізованим розміщенням апаратури. Основу системи АБТ складають ТРК3 та ТРК4 без ізостиків. Високочастотні ТРК4 розташовуються на межі блок-ділянки в зоні встановлення світлофорів. Як правило, суміжні РК, що живляться від одного генератора ГП4, мають однакову довжину - 200-250 м. В цьому випадку зона додаткового шунтування цих РК не перевищує 20 м. Рейкові кола ТРК3 розташовуються всередині блок-ділянки і мають довжину до 800-1000 м при опорі баласту не менше 1 Ом*км. Світлофори розташовують в 20 м від точки підключення живлячого кінця ТРК4 назустріч руху, що забезпечує не перекриття сигналу при знаходженні поїзда в створі з ним.
Апаратура РК, управління світлофорами і АЛС розміщується в релейних шафах типу ШРУ-М на перегоні в безпосередній близькості від світлофора. Живлення апаратури здійснюється від повздовжніх ліній АБ і енергопостачання.
Лампи світлофора живляться постійним струмом безпосередньо від релейної шафи, там же здійснюється контроль роботи світлофора. В теперішній час АБТс не проєктується.
Система АБТЦ - система АБ з тональними РК без ізостиків, з прохідними світлофорами і централізованим розміщенням апаратури. Система АБТЦ наразі рекомендована як основна система при реконструкції діючих і будівництві нових залізничних ліній.
Основу системи складають ТРК3 без ізостиків. Гранична довжина РК становить 800 м для нормативного (1 Ом*км) опору баласту, гранична довжина РК за світлофором не перевищує 350 м. Така довжина дозволяє забезпечити зону додаткового шунтування, яка не перевищує 40 м. Як правило, в зоні встановлення світлофора використовують РК з носійними частотами 720 і 780 Гц, що дозволяє забезпечити меншу довжину зони додаткового шунтування.
Приклад графіка сигналіазції ділянки, обладнаної системою АБТЦ
Світлофор виноситься на 40 м від точки підключення живлячого або релейного кінця ТРК назустріч руху, що забезпечує його неперекриття при зупинці поїзда в створі зі світлофором.
Апаратура ТРК, АЛС і керування вогнями прохідних світлофорів розташовується на посту ЕЦ. У тому випадку, якщо довжина перегону перевищує 24 км, апаратура може бути розміщена також в одному або декількох транспортабельних проміжних модулях.
Живлення апаратури здійснюється від станційних панелей живлення, аналогічних живлячим установкам пристроїв ЕЦ.
Живлення ламп прохідних світлофорів здійснюється змінним струмом через сигнальні трансформатори типу СТ-4М, що встановлюються в трансформаторних ящиках на щоглі світлофора.
Для підключення постових пристроїв до перегінних використовується симетричний сигнально-блокувальний кабель з парною скруткою жил, причому прямі і зворотні дроти живлення ламп світлофорів, а також живлячі і релейні кінці ТРК розміщуються в різних кабелях.
За світлофором з забороняючим показанням передбачається захисна ділянка довжиною не менше половини гальмівного шляху поїзда від швидкості прослідування світлофора з одним жовтим немигаючим вогнем до зупинки. Приклад графіка сигналізації ділянки АБТЦ зображено на рисунку вище. Захисна ділянка передбачається також і при русі в неправильному напрямку за сигналами АЛС на двоколійних ділянках (на рисунку не показано).