При АБ використовують три- та чотиризначну сигналізацію колійних світлофорів. Мінімальний інтервал між поїздами в попутному напрямку визначається з умови руху поїздів на зелений вогонь. Тризначну сигналізацію застосовують на магістральних лініях, де обертаються поїзди з однаковими гальмівними шляхами. Інтервал попутного слідування між поїздами в пакеті визначається розмежуванням поїздів трьома блок-ділянками.
При тризначному АБ поїзди завжди рухаються на зелений вогонь світлофора, що стоїть попереду. Цим створюються сприятливі умови для машиніста при веденні поїзда зі встановленою швидкістю. За показаннями колійних світлофорів машиніст регулює і швидкісний режим руху поїзда. Зелений вогонь світлофора, до якого наближається поїзд, дозволяє проїхати цей світлофор зі встановленою швидкістю; наступний світлофор відкритий. Жовтий вогонь дозволяє пройти цей світлофор зі зменшеною швидкістю і готовністю зупинитися, наступний світлофор закритий.
Під час руху поїзда перегоном сигнальне показання колійного світлофора, до якого він наближається, безперервно передається на локомотивний світлофор. Машиніст незалежно від умов видимості колійних світлофорів, керуючись показаннями локомотивного світлофора, може точно виконувати сигнальні накази і впевнено керувати поїздом.
Довжина блок-ділянки при тризначній сигналізації має бути не меншою за гальмівний шлях, тобто не меншою за 1000 м, найбільша довжина блок-ділянки - не більш як 2600 м, а ділянок наближення перед вхідним світлофором станції - не більш як 1500 м.
Інтервал попутного слідування поїздів при тризначному АБ приймають 8...10 хв, у деяких випадках 6 хв. Інтервал попутного проходження поїзда при АБ із централізованим розміщенням апаратури (ЦАБ), що не має колійних світлофорів, регулюється тільки за сигнальними показаннями АЛС. Розрахунок часу інтервалу ведеться з умов триблокового розмежування поїздів. Зелений вогонь на локомотивному світлофорі дозволяє рух зі встановленою швидкістю; жовтий вогонь - рух зі встановленою швидкістю до моменту зміни цього вогню на жовтий вогонь із червоним. З моменту такої зміни вогнів необхідно приступити до гальмування і забезпечити зупинку поїзда на межі блок-ділянки.
Чотиризначна сигналізація застосовується на ділянках, де обертаються поїзди з різними швидкостями і різними гальмівними шляхами. Такими ділянками є ділянки з інтенсивним рухом приміських поїздів. Такі поїзди внаслідок частих зупинок мають менші швидкості та гальмівні шляхи порівняно з магістральними поїздами, які розвивають більші швидкості та мають більші гальмівні шляхи. Блок-ділянки для приміських поїздів виявляються коротшими за гальмівні шляхи далеких поїздів. Тому розстановка світлофорів має бути такою, щоб довжина блок-ділянки забезпечувала максимальний гальмівний шлях.
З метою забезпечення максимальних гальмівних шляхів для далеких поїздів, зберігаючи водночас мінімальні довжини блок-ділянок для приміських поїздів, застосовують чотиризначну сигналізацію, використовуючи чотириблокове розмежування поїздів.
Сигнальне показання у вигляді жовтого і зеленого вогнів світлофора, які одночасно горять, встановлює початок максимального гальмівного шляху далекого поїзда. Один жовтий вогонь прохідного світлофора, що горить, означає початок гальмівного шляху приміського поїзда.
Для приміського поїзда (див.рис.нижче, в) зелений вогонь світлофора, а також жовтий і зелений вогні світлофора, які одночасно горять, дозволяють рух зі встановленою швидкістю; жовтий вогонь світлофора вимагає початку гальмування, щоб здійснити зупинку поїзда біля світлофора з червоним вогнем.
Для пасажирського поїзда зелений вогонь дозволяє рух зі встановленою швидкістю; жовтий із зеленим вогні світлофора вимагають початку гальмування, щоб проходження наступного світлофора з жовтим вогнем відбулося зі швидкістю, допустимою під час проїзду жовтого вогню. Після проїзду світлофора з жовтим вогнем машиніст повинен продовжувати гальмування, щоб зупинити поїзд біля світлофора з червоним вогнем.
Розмежування поїздів при дво- (а), три- (б) та чотиризначному автоблокуванні