Сигналізація передвхідного світлофора залежить від марки хрестовини вхідних стрілок і показань вхідного світлофора. Світлофор може сигналізувати не тільки жовтим або зеленим вогнем, але й мати додаткові показання у вигляді жовтого або зеленого мигаючого вогню. При горінні на передвхідному світлофорі зеленого мигаючого вогню на вхідному світлофорі встановлюється зелена полоса, яка сигналізує про прийом поїзда по стрілочному переводу з пологою маркою хрестовини і відхиленню за вхідним світлофором.
На рисунку нижче представлена схема ув'язки перегінних пристроїв АБ постійного струму зі станційними пристроями, для роботи якої використовуються кола:
НЛ-ОНЛ - включення лінійного реле Л (КШ1-280) в правильному напрямку руху і додаткового кодово-вмикаючого реле ДКВ в неправильному напрямку;
НИ-НОИ - включення спощувача другої ділянки наближення Н2ИП;
НМ-НОМ - включення лінійного мигаючого реле МП (КШ1-280), яке перемикає лінійне коло і підготовлює комплекти мигаючих реле для включення мигання вогнів передвхідного світлофора;
ДСН-ОДСН - подвійного зниження напруги, яке використовується для зниження напруги на лампах світлофорів в нічний час доби і для роботи схеми зміни напрямку руху.
Режим миготіння вогнів передвхідного світлофора забезпчується включенням маятникового трансмітера СМТ (МТ-2), мигаючого реле М (НМПШ2-400) і контрольного мигаючого реле КМ (АНШ2-700).
Схема ув'язки двоколійного АБ постійного струму зі станційними пристроями
Нормальне показання вхідного світлофора - забороняюче. При встановленому непарному напрямку руху на сигнальній установці 1 реле Л збуджене струмом зворотної полярності по колу, що проходить через тилові контакти дозволяючого вказівного реле НРУ, від джерела живлення, розташованого на станції. При цьому фронтовими контактами НК2ЖО контролюється горіння червоного і другого жовтого вогнів вхідного світлофора, тиловими контактами реле НРУ (реле вказівне дозволячих вогнів) - забороняюче показання вхідного світлофора, тиловими контактами реле НСН1 - відсутність переходу на неправильний напрямок руху, фронтовими контактами реле П1 - вільний стан рейкового кола 1УП, тиловими контактами повторювача ПН - непарний напрямок руху. Реле Л на сигнальній установці 1 перемикає поляризований якір в переведене положення, а фронтовим контактом вмикає сигнальне реле С і його повторювач С1. Створюється коло горіння лампи жовтого вогню на світлофорі 1:
Стан кіл схеми ув'язки при горінні на вхідному світлофорі червоного вогню
При встановлені маршруту на головну колію станції і відкритті вхідного світлофора на зелений або жовтий вогонь лінійне реле Л збуджується струмом прямої полярності. Фронтовими контактами реле НГМ1 (реле маршрутне головної колії) і вказівного НРУ перевіряється правильність встановлення маршруту і відкриття вхідного світлофора. Реле Л перемикає поляризований якір в нормальне положення, збуджуються реле С і С1, на світлофорі 1 горить зелений вогонь. Мигаюче реле по прийому МП не збуджується, оскільки його коло розімкнуте контактами реле НПМ.
Стан кіл схеми ув'язки при горінні на вхідному зеленого або жовтого вогнів
Якщо встановлюється маршрут прийому на бокову колію (реле НГМ1 вимкнене), то з моменту відкриття вхідного світлофора (на світлофорі Н загоряється два жовтих вогні) збуджується реле НПМ. Через фронтові контакти цього реле і тилові контакти НЗПО1 (вогневе реле зеленої смуги) замикається коло струму зворотної полярності для збудження реле МП. Одночасно по лінійному колу Л-ОЛ від джерела ЛП, ЛМ через тилові контакти реле НГМ1 (оскільки маршрут не на головну колію) і фронтові НРУ (оскільки на вхідному дозволяючий вогонь), а також через поляризовані контакти МП в релейній шафі світлофора 1 реле Л збудиться струмом зворотної полярності. Перемикаючи поляризований якір, воно вмикає лампу жовтого вогню на світлофорі 1. Контактами нейтрального якоря реле МП вмикається датчик імпульсів СМТ і його повторювач реле М. Імпульсна робота реле М контролюється збудженням реле КМ. Фронтовим контактом реле КМ лампа жовтого вогню світлофора 1 перемикається на миготливий режим горіння. Коло повного накалу нитки лампи проходить через фронтовий контакт реле М і низькоомну обмотку вогневого реле О, а коло неповного накалу лампи (лампа темна) - через тиловий контакт реле М та високоомну і низькоомну обмотку вогневого реле О.
Стан кіл схеми ув'язки при прийомі поїзда на бокову колію із зупинкою
При встановленому маршруті прийому на бокову колію по пологим стрілкам і горінні на вхідному світлофорі Н зеленого мигаючого + жовтого немигаючого вогню + однієї або двох зелених смуг на передвхідному світлофорі 1 загоряється зелений мигаючий вогонь.
Горіння зеленої полоси світлофора Н контролює реле НЗПО1, через фронтові контакти якого замикається коло струму прямої полярності для збудження реле МП. Притягуючи нейтральний якір, реле МП вмикає комплекти реле імпульсної роботи СМТ, М і КМ. По проводам Л-ОЛ тиловими контактами НГМ1 (маршрут не на головну колію) і фронтовими контактами НРУ (на вхідному дозволяючий вогонь) замикається коло струму зворотної полярності для збудження реле Л. Однак, поляризованими контактами реле МП і фронтовими контактами реле КМ зворотна полярність струму збудження реле Л зміниться на пряму. Реле Л, перемикаючи поляризований якір, вмикає на світлофорі 1 лампу зеленого вогню, яка за рахунок роботи комплекту мигаючих реле горить миготливим вогнем. У випадку припинення імпульсної роботи реле М вимикається реле КМ і, відпустивши якір, змінює полярність струму в колі Л-ОЛ. На світлофорі 1 зелений вогонь вимкнеться, а жовтий, який є більш забороняючим, загориться.
Стан кіл схеми ув'язки при прийомі поїзда на бокову колію по пологим стрілкам
Контроль зайняття поїздом ділянок наближення здійснюється по колам сповіщення. При вступі поїзда на другу ділянку наближення 3П біля світлофору 1 припиняється імпульсна робота реле И та И1 (на схемі не показано). Послідовно вимикаються реле ПИ, ПИ1 (на схемі не показано), П та П1 релейного дешифратора. Відпускаючи якір, реле П1 своїми контактами вимикає сповіщувальне реле Н2ИП на посту централізації. Контактом Н2ИП на табло вмикається червона лампа зайнятості другої ділянки наближення Н2П.
З моменту вступу поїзда на першу ділянку наближення 1ПП припиняється імпульсна робота імпульсного реле та його повторювача біля вхідного світлофора Н і вимикаються реле ПИ, ПИ1, П і П1 релейного дешифратора. Реле, відпускаючи якір, вимкне сповіщувальне реле Н1ИП на посту централізації. На табло загориться червона лампочка зайнятості першої ділянки наближення Н1П. Контактами реле П1 та ПИ відключається дежерело живлення реле Л сигнальної установки 1. Вимикаються реле Л, С, С1 і на світлофорі 1 загоряється червоний вогонь.
Організація двостороннього руху по непарній колії вимагає налаштування двопровідної схеми зміни напрямку руху. В кожній релейній шафі через фронтовий і переведений контакт поляризованого якоря реле напрямку збуджується і самоблокується повторювач ПН, який виконує перемикання кіл. На сигнальній установці 1 в лінійне коло Л-ОЛ, що йде до станції, підключається реле ДКВ, коло збудження якого замикається в момент зайняття поїздом ділянки 1ПП. Вибір коду АЛС залежить від положення контактів нейтрального і поляризованого якорів реле Л сигнальної установки 1. Віддалення поїзда від станції контролюється за допомогою сповіщувальних реле Н1ИП та Н2ИП. Кола дозволяючих вогнів вимикаються, але коло живлення вогневого реле О зберігається через резистор з опором 15 Ом.
Кодування починається з моменту вступу поїзда на ділянку 1ПП. Коло Л-ОЛ біля світлофора Н замикається тиловими контактами реле П1 та ПИ, від чого спрацьовує реле ДКВ біля світлофора 1 і вмикає кола кодування ділянки.
Перемикання кіл для роботи в неправильному напрямку; включення реле ДКВ при знаходженні поїзда на ділянці
Для ув'язки по відправленню використовується лінійне коло ЧЛ-ЧОЛ, що йде до світлофора 8. В дане коло включене реле лінійне ЧЛ станції. За допомогою реле ЧЛ і його повторювача ЧЛ1 відбувається ув'язка показань вихідних світлофорів станції і першого прохідного світлофора АБ, а також включення на табло ламп контролю стану першої та другої ділянок віддалення.
При дозовляючому показанні світлофора 8 фронтовими контактами реле С і О замикається коло струму прямої полярності для реле ЧЛ і на вихідному світлофорі Ч загоряється зелений вогонь. При забороняючому показанні світлофора 8 тиловими контактами реле С включаєтсья коло струму зворотної полярності реле ЧЛ і на вихідному світлофорі Ч загоряється жовтий вогонь.
З моменту вступу поїзда на стрілки маршруту припиняється імпульсне живлення ділянки ІІУП, біля світлофора 8 вимикається реле П та П1. Контактами реле П1 розмикається коло Л-ОЛ, через що виключається реле ЧЛ та ЧЛ1 та вихідний світлофор закривається. Від кодових імпульсів, які надходять з рейкового кола ІІУП, працює реле ЧОИ (на схемі не показане). При імпульсній роботі даного реле через дешифратор збуджується контрольне реле першої ділянки віддалення Ч1УУ. На табло продовжують горіти білі лампочки вільності першої і другої ділянок віддалення.
Вихід поїзда на першу ділянку віддалення ІІУП фіксується припиненням імпульсної роботи реле ЧОИ і вимкненням реле Ч1УУ. На табло загоряється червона лампочка Ч1У занятості першої ділянки віддалення і одночасно виключається біла лампочка вільності другої ділянки віддалення Ч2У. Повне звільнення поїздом першої ділянки віддалення призводить до відновлення імпульсного живлення ділянки ІІУП. Біля світлофора 8 збуджується реле П1 і своїми контактами замикає лінійне коло Л-ОЛ, по якому реле ЧЛ збуджується струмом зворотної полярності та вмикає постійне живлення реле Ч1УУ. На табло вмикається червона лампочка Ч2У зайнятості другої ділянки віддалення і біла лампочка Ч1У вільності першої ділянки віддалення. Після звільнення ділянки ІІУП реле ЧЛ збуджується струмом прямої полярності і поляризованим контактом включає білу лампочку Ч2У вільності другої ділянки віддалення.
Для перемикання колії ІІП на двосторонній рух налаштовують і регулюють схему зміни напрямку. При неправильному напрямку збуджуються реле ПН в релейних шафах усіх світлофорів у парному напрямку. Фронтовими контактами реле ПН світлофора 8 в коло ЧЛ-ЧОЛ включається реле Л для ув'язки з вхідним світлофором НД, в коло Л1-ОЛ1 включається реле ДКВ.
На посту централізації фронтовими контактами реле Д2У і НПСН від лінійного кола відключається реле ЧЛ, а замість нього включається реле НДКВ. Якщо світлофор НД закритий, то через тилові контакти сигнального реле НДС1 лінійне реле Л світлофора 8 збуджується струмом зворотної полярності, а якщо відкритий - струмом прямої полярності. Контактом поляризованого якоря реле Л обирається код Ж або З для кодування ділянки 8П.
При русі поїзда в неправильному напрямку з моменту вступу його на ділянку ІІУП в релейній шафі світлофора 8 тиловими контактами реле ПИ та П1 замикається лінійне коло ЧЛ-ЧОЛ. На посту централізації спрацьовує реле НДКВ і включає кодування ділянки ІІУП з боку світлофора НД. Реле НДКВ використовується як сповіщувач наближення до станції: тиловими контактами цього реле на табло виключається біла лампочка Ч1У вільності ділянки наближення, фронтовими - червона лампочка зайнятості даної ділянки.