Ця система застосовується спільно зі станційним блокуванням, її можна використовувати на одноколійних лініях при будь-якому виді тяги. У приміщенні чергового встановлюють пульт керування, а на стрілочних постах - стрілочні централізатори.
На лицьовій панелі пульта керування розташовано:
контрольні лампочки приймання і відправлення ПО, ПП, фактичного відправлення ФО;
рукоятки дачі згоди ДС;
сигнальні рукоятки для відкриття вхідних і вихідних світлофорів із зеленими лампочками над рукоятками для контролю відкриття світлофора;
лампи готовності маршрутів приймання МП і відправлення МО;
міліамперметр мА.
Під час відправлення поїзда зі ст. А на ст. Б на телефонний запит черговий ст. Б дає згоду поворотом рукоятки ДС; черговий ст. А. натисненням кнопки ПС підключає міліамперметр і за відхиленням його стрілки на 7-8 мА перевіряє отримання згоди. Після отримання згоди черговий спільно зі стрілочником готують маршрут відправлення. Про готовність маршруту сигналізує зелена лампочка МО. Поворотом сигнальної рукоятки в положення відправлення черговий посилає електричний сигнал про готовність маршруту відправлення на ст. Б. Наявність електричного сигналу фіксується показанням міліамперметра. Слідом за цим зі ст. Б приходить електричний сигнал дозволу відправлення і відкривається вихідний світлофор на ст. А. Загоряється лампочка ПО на ст. А і лампочка ПП на ст. Б.
Під час виходу поїзда зі ст. А і вступу його на педаль вихідний світлофор автоматично закривається, на ст. Б загоряється біла лампочка ФО, що сигналізує про фактичне відправлення поїзда зі ст. А. Черговий ст. А повертає сигнальну рукоятку в середнє положення.
Релейне напівавтоматичне блокування системи КБЦШ
Для приймання поїзда черговий ст. Б спільно зі стрілочником готують маршрут приймання. Про готовність маршруту сигналізує біла лампочка МП. Повертаючи сигнальну рукоятку в положення «Прийом», черговий відкриває вхідний світлофор; загоряється зелена лампочка над рукояткою. При відкритті вхідного світлофора черговий зобов'язаний переконатися, що колія прийому вільна.
Під час проходу хвоста поїзда по педалі вхідний світлофор закривається, гасне зелена лампочка над рукояткою CP, загоряється червона лампочка ПО, сигналізуючи про те, що поїзд пройшов педаль. Переконавшись, що поїзд прибув у повному складі, черговий повертає сигнальну рукоятку CP і рукоятку дачі згоди ДС у нормальне положення. Короткочасно дзвонить дзвоник на обох станціях, гаснуть лампочки ПО і ПП, й уся система повертається у вихідний стан.
Для підвищення безпеки руху поїздів при НАБ застосовують спеціальні пристрої контролю прибуття поїзда на станцію в повному складі. Для цього на хвостовому вагоні підвішують вагонний індуктор, а в горловині станції приймання встановлено колійний індуктор. Під час проходження поїзда на станцію вагонний індуктор передає сигнал «Прибуття», релейні пристрої колійного індуктора фіксують цей сигнал і впливають на пристрої НАБ, які посилають блокувальний сигнал колійного прибуття на станцію відправлення. Якщо поїзд прибув не в повному складі, контрольні пристрої не працюють і черговий по станції зобов'язаний негайно доповісти про це черговому поїзному диспетчеру.