Переїзди повинні мати типовий настил та під'їзди, обгороджені стовпчиками або поруччям.
Залізничний переїзд – міце однорівневого перетину залізничних колій та автомобільних доріг
При підходах до переїздів мають бути попереджувальні знаки: з боку підходу поїздів - сигнальний знак "С" про подання свистка, а з боку автомобільної дороги - попереджувальні знаки, передбачені Правилами дорожнього руху. У межах станції попереджувальний знак "С" може не встановлюватися.
Переїзди поділяються на регульовані та нерегульовані. До регульованих належать переїзди, обладнані пристроями переїзної сигналізації, яка сповіщає водіїв транспортних засобів про підхід до переїзду поїзда, або такі, що обслуговуються черговим працівником та обладнані шлагбаумами.
Пристрої переїзної сигналізації у плановому порядку обладнуються світлофорною сигналізацією.
Переїзди, не обладнані пристроями переїзної сигналізації, і ті, що не обслуговуються черговим працівником, є нерегульованими.
Переїзди, які обслуговуються черговим працівником, повинні мати прямий телефонний зв'язок з найближчою станцією або постом і в разі потреби - радіозв'язок. Телефонний зв'язок повинен доповнюватися зовнішнім дзвінком.
У необхідних випадках залізничні переїзди облаштовуються загороджувальними світлофорами.
На електрифікованих ділянках по обидва боки від переїзду встановлюються габаритні ворота висотою проїзду не більше 4,5 м.
На переїздах, де організований рух великовагових автомобілів, висота габаритних воріт може бути більше зазначеної. В усіх випадках висота габаритних воріт повинна бути менше висоти підвішування контактного проводу на 0,5 м.