На ділянках, обладнаних АБ, інформацію ДНЦ про рух поїздів по перегонах і станціях передає автоматична система телесигналізації - диспетчерський контроль (далі - ДК), який дозволяє ДНЦ в межах диспетчерського кола бачити на світловому табло місцезнаходження усіх поїздів, стан вхідних і вихідних світлофорів на станціях і допомагає тим самим контролювати дії чергового по станції, а також слідкувати за зміною поїзного положення на ділянці і за необхідності корегувати графік руху поїздів. Пристроями ДК контролюється зайнятість перегінних блок-ділянок і приймально-відправних колій на станціях, а також стан вхідних і вихідних станційних світлофорів (відкриті/закриті).
Типовою системою диспетчерського контролю є система частотного диспетчерського контролю ЧДК. Вона дає можливість передавати на станції, що обмежують перегін, а потім зі станцій на центральний диспетчерський пост інформацію про рух поїздів по перегонах. Такий принцип передачі інформації дозволяє ДНЦ слідкувати за положенням поїздів на дільниці і за показаннями станційних світлофорів, а черговому по станції - за рухом поїздів по перегонах, які прилягають до станції. Крім того, система ЧДК забезпечує передачу черговому по станції інформації про несправності в пристроях перегінних сигнальних і переїзних установок.
Уся інформація з об'єктів перегону надходить на прилеглі станції по дротам подвійного зниження напруги за допомогою апаратури частотного розділення в діапазоні звукових частот. Передача сигналів ДК з проміжних станцій на центральний пост здійснюється по фізичних колах або каналах високочастотного зв'язку за допомогою частотно-розподільчої системи телесигналізації.
Апаратура ЧДК виконана на безконтактних елементах, що підвищує надійність її роботи і швидкодію. Систему ЧДК, яка має високу швидкодію, використовують не лише для ДК, але й для передачі контрольної та діагностичної інформації на центральний диспетчерський пост, проміжні станції і пости чергових диспетчерів дистанцій сигналізації і зв'язку.
В сучасних умовах роботи залізниць велика увага приділяється комплексним системам автоматизації управління рухом поїздів із створенням диспетчерських центрів управління. Однією з систем, яка забезпечує роботу таких центрів, є автоматизована система диспетчерського контролю (АСДК), яка виконана на базі мікропроцесорної техніки.