Побудова двоколійного тризначного АБ постійного струму в спрощеному вигляді показана на рисунку нижче. В межах кожної блок-ділянки влаштоване імпульсне РК постійного струму. На вхідному кінці блок-ділянки до РК підключене джерело живлення постійного струму ПП-ПМ у вигляді колійної батареї, яка працює в буферному режимі з випрямлячем ВАК-14. На вихідному кінці блок-ділянки до РК по дротам РП, РМ підключене імпульсне колійне реле ИП. Для утворення імпульсного живлення використовується маятниковий трансмітер МТ, контакт якого включений в коло живлення РК. Трансмітер МТ безперервно працює і через його контакт в РК посилаються імпульси постійного струму.
При вільному і справному стані РК реле ИП працює в імпульсному режимі і перемикає свій контакт в колі релейного дешифратора РД. При імпульсній роботі реле ИП через РД вмикає основне колійне реле П. За допомогою колійного реле контролюється стан блок-ділянки перед даним світлофором.
Використовуючи контакти реле П, можна здійснити двозначне автоблокування. Для цього через фронтовий контакт реле П вмикають лампу зеленого вогню на світлофорі, який показує, що блок-ділянка вільна. Через тиловий контакт реле П вмикають лампу червоного вогню. Червоний вогонь показує, що блок-ділянка зайнята.
В тризначному АБ для контролю не менше 2-х блок-ділянок за даним світлофором застосовують додаткове лінійне реле Л, яке вмикають лінійне коло Л-ОЛ, що йде до світлофора, котрий стоїть попереду. Через контакти реле Л вмикають лампи тризначного світлофора. Щоб реле Л фіксувало вільність першої блок-ділянки, за світлофором в лінійне коло включені фронтові контакти реле П цієї ділянки. Для контролю стану другої блок-ділянки в лінійне коло включені контакти реле Л наступного світлофора. На даній схемі (див.рис.вище) в колі лінійного реле Л світлофора 7 вільність блок-ділянки 7П контролюється замиканням фронтових контактів реле П в лінійному колі, а вільний стан ділянки 5П контролюється замиканням фронтових контактів реле Л світлофора 5. По аналогічним колам включені реле Л світлофорів 5 і 3.
Живлення лінійних кіл здійснюється по дротам ЛП, ЛМ від лінійної батареї напругою 12 В, яка працює в буферному режимі з випрямлячем ВАК.
Лінійне коло Л-ОЛ
Лампи світлофорів отримують живлення напругою 12 В по дротам С, МС від сигнального понижуючого трансформатора типу СОБС.
При припиненні живлення змінним струмом виключається аварійне реле А і своїм контактом переключає живлення ламп світлофора на постійний струм від акумуляторної батареї напругою 12 В по дротам П, М.
Стан схеми двоколійного АБ (перший рисунок з верху) відповідає вільному стану блок-ділянок 3П, 5П, 7П. При цьому лінійне реле Л світлофора 7 збуджено струмом прямої полярності. Замикаючи фронтовий контакт нейтрального якоря і нормальний контакт поляризованого якоря, воно вмикає на світлофорі 7 лампу зеленого вогню.
При вільному стані блок-ділянки 7П і зайнятому стані блок-ділянки 5П (див.схему нижче) лінійне реле Л світлофора 7 збуджується струмом зворотної полярності. Замикаючи фронтовий контакт нейтрального якоря і переведений контакт поляризованого якоря, воно вмикає на світлофорі 7 лампу жовтого вогню.
При припиняє роботу в імпульсному режимі реле ИП біля світлофора 3, від чого вимикається реле П і фронтовими контактами розмикає лінійне коло. Реле Л світлофора 5, не отримуючи живлення, відпускає якір і тиловим контактом вмикає на світлофорі 5 лампу червоного вогню.