В керуючі кола генератора ГКШ (див. рис. нижче) включені контакти реле:
О та ОД - контролюють цілісність основної і додаткової ниток лампи червоного вогню;
А, А1 - контролюють відсутність основного і резервного живлення змінним струмом;
ДСН - контролює несправність кола подвійного зниження напруги;
Ж1 та ОИ - контролюють несправності в роботі дешифратора.
Схема підключення генератора ГКШ на сигнальній установці двоколійного АБ змінного струму
При вільному стані блок-ділянки і відсутності несправностей фронтовими контактами перелічених реле утворюється перемичка 53-61 генератора ГКШ. В лінію надходить безперервний частотний код. На проміжній станції гасне контрольна лампа на табло апарата управління чергового по станції. Якщо блок-ділянка зайнята, то реле Ж1 знеструмлене, реле ОИ збуджене, коло живлення генератора вимкнене. Частотний код в лінію не надходить. На апараті чергового по станції безперервно горить контрольна лампа зайнятості блок-ділянки.
При несправності схеми дешифрації реле Ж1 знеструмлене, реле ОИ працює як зворотний повторювач реле И в режимі кодів КЖ, Ж, З, які надходять по мірі віддалення поїзда від даної сигнальної установки. Через контакт реле ОИ замикається перемичка 53-61 з періодичністю одного з сигнальних кодів. В лінію надходять частотні коди, які відповідають зворотним значенням кодів АЛС. По горінню контрольної лампи на табло черговий по станції визначає характер пошкодження.
З моменту звільнення блок-ділянки реле И та ОИ працюють в імпульсному режимі. По закінченні 3-4 с після початку імпульсної роботи реле И, ОИ збуджується реле Ж1 і фронтовим контактом замикає коло безперервного живлення генератора. В лінію починає надходити безперервний частотний сигнал вільності блок-ділянки, лампа на табло чергового по станції гасне. При перегорянні основної або додаткової нитки лампи червоного вогню тиловим контактом реле О (ОД) замикаються перемички 53-31 та 41-43. В лінію подається частотний код, який складається з імпульсів тривалістю 0,3 с та інтервалів тривалістю 1 с. Безперервність горіння лампи червоного вогню контролюється як при вільній, так і при зайнятій блок-ділянці.
У випадку відсутності основного живлення реле А знеструмлене. При пошкодженні кола подвійного зниження напруги реле ДСН знеструмиться і в лінію посилається частотний код (див. таблицю).
На спареній сигнальній установці частотні коди одноколійного кодового АБ (див.рис.нижче) формуються одним генератором ГКШ і надсилаються на одній частоті, яка виробляється даним генератором. Цілісність основних ниток розжарювання ламп червоних вогнів спарених світлофорів контролює вогневе реле О. Цілісність додаткової нитки розжарювання лампи червоного вогню одного світлофора контролюється реле АОД, а іншого світлофора - БОД. Порядок утворення частотних кодів та їх види аналогічні випадку включення генератора ГКШ при двоколійному АБ (див. таблицю).
Схема підключення генератора ГКШ на сигнальній установці одноколійного АБ змінного струму
На переїзній установці для розширення об'єму контрольної інформації, що передається, встановлюють два генератори ГКШ, увімкнених по схемі, наведеній на рисунку нижче. В схему управління генераторами включені контакти:
загального вогневого реле О - контролює роботу вогневих реле червоних вогнів переїзних світлофорів АО1, АО2, БО1, БО2, вогневих реле загороджувальних світлофорів 1О, 2О і фіксує перегоряння одночасно обох ламп червоних вогнів світлофорів А, Б, а також кожної лампи окремо біля загороджувальних світлофорів;
повторювача вогневого реле ПО - фіксує перегоряння окремо кожної лампи червоного вогню переїзних світлофорів;
керуючого реле У - фіксує закриття автошлагбаумів;
реле ЗУ - фіксує закриття шлагбаумів (при вертикальному положенні брусів шлагбаумів воно знеструмлене);
аварійних реле А, А1 основного і резервного живлення змінним струмом;
загального повторювача ПА аварійного реле;
реле подвійного зниження напруги ДСН1, реле контролю справності комплекта мигаючих реле КМК, КМКП.
Схема включення генератора ГКШ на переїзній сигнальній установці
Частотні кодові сигнали передаються від генератора Г1 наступним чином. На ділянці наближення поїз відсутній. Всі лампи червоних вогнів переїзних світлофорів і лампи загороджувальних світлофорів справні, реле О під струмом, переїзд відкритий, код в лінію не надходить. Поїзд знаходиться на ділянці наближення, переїзд закритий, реле У знеструмлене. Всі лампи переїзних та загороджувальних світлофорів справні, реле О під струмом, в лінію надходить частотний код (позиція 1 - див. табл.).
Якщо несправні обидві лампи червоних вогнів переїзних світлофорів або пошкоджені кола їх живлення, то в лінію буде надходити частотний код (позиція 3). Відсутнє основне і резервне живлення, реле А та А1 без струму, в лінію передається частотний код (позиція 5 - див. табл.).
Від генератора Г2 кодові сигнали передаються наступним чином (див.табл. нижче). Поїзд на ділянці відсутній. Усі об'єкти контролю справні, переїзд закритий, в лінію передається код (позиція 1). Поїзд вступає на ділянку наближення, автошлагбауми опускаються, реле У1 знеструмлюється. Через тилові контакти реле У1 та ЗУ замикаються перемички 53-31 та 43-42 генератора. Протягом 16 с, поки брус автошлагбаума не займе горизонтальне положення, в лінію подається код (позиція 5). По закінченню 16 с автошлагбаум закривається, реле ЗУ збуджується і тиловими контактами вимикає коло живлення ГКШ, посилка коду в лінію припиняється. Якщо автошлагбаум не закриється, то посилка коду (позиція 5) не припиниться і на табло чергового по станції контрольна лампа буде мигати до повного звільнення переїзду поїздом.
При несправності однієї лампи червоного вогню переїзних світлофорів або кіл їх живлення в лінію надходить код (позиція 3). Контроль здійснюється при вільній і зайнятій ділянці наближення. Якщо відсутнє основне або резервне живлення, то в лінію надходить код (позиція 4). У випадку несправності комплекту мигання в лінію надходитеме код (позиція 6).