Регулювання руху поїздів в парному і непарному напрямках по всьому перегону здійснюється за допомогою автоматично діючих світлофорів. Зміна напрямку з парного на непарний і навпаки здійснюється чотирьохпровідною схемою зміни напрямку, яка працює по колах Н-ОН - коло зміни напрямку та К-ОК - коло контролю перегону. Схема зміни напрямку здійснює перемикання рейкових, лінійних, сигнальних кіл, кіл кодування та дешифрування.
В схемах рейкових кіл постійного струму в залежності від напрямку руху імпульсне живлення подається в РК з вхідного кінця блок-ділянки, а імпульсне колійне реле встановлюється на вихідному кінці.
В схемах рейкових кіл змінного струму в залежності від напрямку руху на вхідному кінці блок-ділянки встановлюється імпульсне колійне реле, а на вихідному - кодове живлення. Живлення лінійного кола в залежності від встановленого напрямку руху здійснюється від сигнальної установки, що розташована попереду.
Перемикання сигнальних кіл виконується таким чином, що при встановленому непарному напрямку вимкнені світлофори парного напрямку, а при встановлені парного напрямку вимкнені світлофори непарного напрямку.
При русі в непарному напрямку
При русі в парному напрямку
При відправленні поїзда на перегін в заданому напрямку і відкритті вихідного світлофора на станції відкриття вихідного світлофора на іншій станції на цей же перегін виключається. Схема зміни напрямку руху забезпечує перемикання рейкових, лінійних і сигнальних кіл в залежності від встановленого напрямку руху, контроль вільного стану перегону на апаратах прилеглих станцій, зміну напрямку руху з дотриманням вимог безпеки руху поїздів. При проєктуванні одноколійного АБ складають принципові схеми одиночних і спарених сигнальних установок прохідних і передвхідних світлофорів, схеми рейкових кіл, схеми ув'язки з пристроями загородження на переїзді, схеми ув'язки перегінних пристроїв зі станційними і схеми частотного диспетчерського контролю.