Для приймання поїзда ДСП завчасно готує маршрут приймання і відкриває вхідний світлофор. Після того як ДСП переконається, що поїзд прибув на станцію в повному складі, він подає на станцію відправлення блокувальний сигнал прибуття, а по телефону сповіщає її про час прибуття поїзда.
Про прибуття поїзда на станцію в повному складі ДСП переконується за наявністю поїзного сигналу на останньому хвостовому вагоні поїзда - особисто або за доповіддю чергового стрілочного поста, а на станціях з централізацією стрілок - за доповідями інших станційних працівників, пов'язаних з рухом поїздів (сигналістів, операторів постів централізації, працівників складальних бригад та ін.), у порядку, зазначеному в ТРА станції. За наявності автоматичних пристроїв контролю прибуття поїзда в повному складі ДСП після прибуття поїзда переконується у вільності перегону за показаннями контрольних приладів цих пристроїв.
Якщо після приймання поїзда не спрацьовують пристрої, що контролюють його прибуття на станцію, то ДСП спочатку переконується, що поїзд прибув у повному складі, а потім доповідає про це поїзному диспетчеру. Поїзний диспетчер, переконавшись шляхом переговорів із черговими по станціях, які обмежують перегін, що перегін вільний, дає одночасно на обидві станції дозвіл на подачу блокувального сигналу прибуття. ДСП станції приймання подає на станцію відправлення блокувальний сигнал прибуття натисканням допоміжної пломбованої кнопки. Перед зривом пломби з допоміжної кнопки прибуття ДСП робить запис у журналі огляду ДУ-46. Якщо апарат керування обладнано кнопкою з лічильником натискань, то під час штучної подачі блокувального сигналу прибуття ДСП у журналі руху поїздів проти номера відповідного поїзда записує показання лічильника. Такого самого порядку дій слід дотримуватися і у випадках приймання поїзда на станцію при забороняючому показанні вхідного світлофора. У разі використання штучного спрацьовування, викликаного несправністю пристроїв СЦБ, черговий по станції робить запис про цю несправність у журналі огляду ДУ-46.
При нормальному стані пристроїв напівавтоматичного блокування ДСП має право відкрити вихідний світлофор і відправити поїзд тільки після одержання від сусідньої станції по телефону повідомлення про прибуття раніше відправленого поїзда. На одноколійних перегонах ДСП забороняється давати блокувальний сигнал згоди на приймання поїзда зустрічного напрямку без одержання від сусідньої станції повідомлення по телефону про прибуття раніше відправленого поїзда.
Якщо при вільному перегоні і правильно встановленому маршруті вихідний світлофор не відкривається через помилкову зайнятість ізольованої стрілочної ділянки, ДСП після перевірки фактичної вільності цієї ділянки за згодою поїзного диспетчера може відкрити вихідний світлофор після натискання кнопки «Вимкнення контролю вільності стрілочних ізольованих ділянок у маршрутах відправлення» на станціях, де вона є.
Якщо після відкриття вихідного світлофора поїзд з якоїсь причини не буде відправлено, ДСП зобов'язаний закрити вихідний світлофор, зробити про це запис у журналі руху поїздів і повідомити про затримку поїзда на сусідню станцію та поїзному диспетчеру.
Відправлення затриманого або іншого поїзда того самого напряму чи відправлення поїзда у випадках самовільного закриття вихідного світлофора (внаслідок помилкової зайнятості ізольованої ділянки, перегорання лампи або помилкового закриття вихідного світлофора) виконується при закритому вихідному світлофорі за дозволом на бланку зеленого кольору форми ДУ-52 із заповненням пункту I. ДСП сусідньої станції про час фактичного відправлення поїзда повідомляється телефоном.
На станціях, що мають пристрої, які в разі вільного перегону дають змогу повторно відкрити вихідний світлофор, відправлення поїзда ДСП здійснює за нововідкритим вихідним світлофором і тільки за згодою поїзного диспетчера.
Якщо «голова» поїзда знаходиться за вихідним світлофором і його відкрити неможливо, то дія блокування припиняється. Відправлення поїзда здійснюється по телефонних засобах зв'язку з видачею машиністу колійної записки. Так само організовується рух поїздів з подальшим поверненням на станцію в разі несправності ключа-жезла.
При прямуванні поїзда з подвійною тягою або з підштовхуючим локомотивом на весь перегін дозвіл на право зайняття перегону вручають тільки машиністу ведучого локомотива. Машиністи другого (у разі подвійної тяги) і підштовхувального локомотивів повинні керуватися сигналами або повідомленнями машиніста ведучого локомотива, які передаються по радіозв'язку.
У разі несправності блокувального телефонного зв'язку черговий по станції зобов'язаний особливо уважно стежити за зміною показань контрольних приладів на апаратах управління. Повідомлення про рух поїздів у цьому разі здійснюються через поїзного диспетчера або за іншими засобами зв'язку, що перебувають у розпорядженні чергового по станції.
Несправностями, при яких дія напівавтоматичного блокування припиняється, є: неможливість закриття або відкриття вихідного чи прохідного світлофора, подачі або одержання блокувальних сигналів, а також довільне одержання блокувальних сигналів і відсутність пломб на апараті керування (за винятком на допоміжній кнопці). У всіх зазначених випадках, а також під час робіт з переобладнання, перенесення, ремонту, випробування і заміни блокувальних пристроїв та інших роботах, що викликають тимчасове припинення дії пристроїв, рух поїздів по блокуванню припиняється і встановлюється по телефонним засобам зв'язку.