Схема ув'язки з передвхідним світлофором має два додаткових сигнальних показання у вигляді жовтого та зеленого мигаючих вогнів. Управління жовтим і зеленим мигаючими вогнями передвхідного світлофора 1 здійснюється по лінійному колу ЗС-ОЗС, в яке включене сигнальне реле ЗС. В це ж коло на станції включене сповіщувальне реле наближення Н2ИП, яке контролює другу ділянку наближення 3П. В коло сповіщення И1-ОИ1 включений сповіщувач наближення НИП, який контролює першу ділянку наближення ІПП. На схемі нижче показана ув'язка сигнальних показань вхідного і передвхідного світлофорів, а також кодування ділянки наближення ІПП.
В релейній шафі передвхідного світлофора 1 встановлені наступні реле:
- ЗС (КМШ-750) - сигнальне реле жовтого і зеленого мигаючих вогнів;
- ЗС1 (НМШ1-400) - повторювач реле ЗС;
- М (НМПШ2-400) - мигаюче реле;
- КМ (АНШ2-520) - контрольно-мигаюче реле;
- З, Ж (АНШ5-1230) - сигнальні реле;
- Ж1 (АНШМ2-620) - повторювач реле Ж;
- Ж2, Ж3 (НМШМ1-360) - повторювач реле Ж;
- РО, О, ОД (АОШ2-180/0,45) - вогневі реле;
- Т (ТШ-65В) - трансмітерне реле;
- Н (КШ1-80) - реле напрямку;
- ПН (НМШ1-400) - повторювач реле напрямку;
- ИП (КМШ-750) - сповіщувач наближення;
- ИП1 (НМШМ4-250) - повторювач реле ИП;
ДТ (ТШ-65В) - додаткове трансмітерне реле;
ПДТ (НМПШ2-400) - перемикаюче реле ДТ.
Схема ув'язки тризначного АБ змінного струму з двостороннім рухом зі станційними пристроями
Стан кіл схеми відповідає заданому правильному напрямку руху по колії ІП. На вхідному світлофорі Н горить червоний вогонь, рейкове коло ділянки наближення ІПП кодується кодом КЖ. Біля світлофору 1 в режимі цього коду працює колійне реле И, через дешифратор БС-ДА послідовно збуджуються реле Ж, Ж1, Ж2, Ж3. Через фронтовий контакт реле Ж2 і тиловий контакт реле ЗС1 на світлофорі 1 включається лампа жовтого вогню і послідовно з нею вогневе реле РО.
З моменту загоряння жовтого вогню вмикається коло кодування кодом Ж рейкового кола 3П:
П - код Ж (КПТШ) - тиловий ЗС1 - фронтовий Ж2 - тиловий ПН - тиловий ЗС1 - тиловий З - 81БИ - 72БИ - реле Т - 82БИ - М.
Реле Т передає в рейкове коло 3П код Ж. При перегорянні лампи жовтого вогню в рейкове коло 3П продовжує надходити код Ж.
Робота схеми ув'язки 2АБ змінного струму з ЕЦ при забороняючому показанні на вхідному світлофорі
При встановленні маршруту прийому на бокову колію по звичайним стрілкам на вхідному світлофорі Н включаються два жовтих вогні, з яких верхній може бути мигаючим. Лінійне коло ЗС-ОЗС при цьому розімкнуте контактами маршрутного реле головної колії НГМ1 і реле зеленої смуги НЗПО, біля світлофора 1 реле ЗС знеструмлене. Рейкове коло 1ПП кодується кодом Ж, через що біля світлофора 1 в режимі цього коду працює імпульсне реле И і через дешифратор БС-ДА спрацьовує реле З, Ж і його повторювачі Ж1, Ж2, Ж3. Фронтовими контактами реле Ж2 і З замикається коло мигаючого реле М, яке проходить через контакт Ж (КПТШ). Реле М починає працювати в режимі коду Ж з частотою близько 40 перемикань за хвилину. За рахунок того, що одна обмотка реле М шунтується власним контактом, воно утримує якір притягнутим в малих інтервалах коду Ж і відпускає якір тільки у великому інтервалі цього коду.
За один кодовий цикл реле М утримує якір притягнутим протягом 1с, а у відпавшему положенні - 0,5 с. Імпульсний режим роботи реле М контролюється постійно збудженим реле КМ, включеним по схемі конденсаторного дешифратора. Перемикаючи контакт в колі лампи світлофора, реле М включає послідовно з нею або обмотку опором 0,45 Ом реле РО і лампа загоряється, або обмотку з опором 180 Ом і лампа гасне. З моменту загоряння на світлофорі 1 жовтого мигаючого вогню в рейкове коло 3П подається код З по колу:
П - код З (КПТШ) - фронтовий РО - фронтовий КМ - фронтовий Ж2 - тиловий ПН - тиловий ЗС1 - фронтовий З - реле Т - 82БИ - М.
При перегорянні лампи жовтого мигаючого вогню знеструмлюється реле РО. Через тиловий контакт цього реле коло кодування проходить через контакт Ж (КПТШ) і в рейкове коло 3П замість коду З подається код Ж.
Робота схеми ув'язки 2АБ змінного струму з ЕЦ при прийомі поїзда на бокову колію станції
При встановленні маршруту прийому на бокову колію по пологим стрілкам на вхідному світлофорі Н вмикаються вогні, показані на рис.б, положення 3 (правий нижній кут схеми) і додатково до сигнального показання загоряється одна або дві зелені полоси, що контролюється збудженням реле НЗПО. По лінійному колу ЗС-ОЗС, замкнутому фронтовими контактами реле Н1ИП, НРУ, НЗПО та тиловими контактами реле НГМ1 струмом зворотної полярності збуджується реле ЗС. Одночасно в рейкове коло 1ПП подається код Ж, від якого біля світлофора 1 працює реле И. Через дешифратор збуджуються реле Ж, Ж1, Ж2 та Ж3. Реле ЗС, збуджене струмом зворотної полярності перемикає поляризований якір, вмикає комплект мигаючих реле М та КМ. З контролем правильної роботи комплекта мигаючих реле через фронтовий контакт реле КМ вмикається реле ЗС1. Контактом реле ЗС розмикається коло перевірки інтервалів коду в дешифраторі, тому реле З не збуджується. На світлофорі 1, по колу, що проходить через фронтові контакти реле КМ, Ж2, ЗС1 послідовно з реле РО включається лампа зеленого вогню. За рахунок перемикання контакту реле М в цьому колі на світлофорі загоряється зелений мигаючий вогонь. З моменту включення зеленого мигаючого вогню рейкове коло 3П кодується кодом З.
У випадку перегоряння лампи зеленого мигаючого вогню рейкове коло 3П замість коду З кодується кодом Ж.
Робота схеми ув'язки 2АБ змінного струму з ЕЦ при прийомі поїзда на бокову колію станції по пологим стрілкам
При встановленні маршрута прийому на головну колію на вхідному світлофорі можуть вмикатися вогні, показані на рис.б, положення 4 та 5. По лінійному колу ЗС-ОЗС, яке замкнуте фронтовими контактами реле Н1ИП, НРУ та НГМ1 струмом прямої полярності, збуджується реле ЗС і слідком за ним - реле ЗС1. В рейкове коло ІПП подається код Ж (З), від якого біля світлофора 1 працює реле И. Через дешифратор збуджуються реле Ж, Ж1, Ж2, Ж3. Кола мигаючих реле вимкнені контактом поляризованого якоря реле ЗС. Фронтовими контактами реле Ж2 та ЗС1 послідовно з реле РО на світлофорі 1 вмикається лампа зеленого вогню. Також утворюється коло кодування кодом З рейкового кола 3П. При перегорянні лампи зеленого вогню кодування рейкового кола 3П кодом З не змінюється.
Робота схеми ув'язки 2АБ змінного струму з ЕЦ при прийомі поїзда на головну колію станції
Перегоряння зеленої смуги на вхідному світлофорі призводить до того, що вимикається реле НЗПО, а слідком за ним - і реле ЗС та ЗС1 в РШ1. Відпускаючи якір, реле ЗС1 виключає на світлофорі 1 лампу зеленого вогню і замість неї включає лампу жовтого вогню. Тиловим контактом реле З залишається включеним комплект мигаючих реле і на світлофорі замість зеленого загоряється жовтий мигаючий вогонь. При горінні жовтого мигаючого вогню пошкодження в схемі реле М або КМ призводить до того, що припиняється режим мигання і загоряється жовтий немигаючий вогонь. Контактом реле КМ перемикається кодування ділянки 3П з коду З на код Ж.
У випадку горіння зеленого мигаючого вогню пошкодження в схемі реле М або КМ призводить до вимикання зеленого вогню і вмикання жовтого немигаючого вогню, а також перемикання кодування ділянки 3П з коду З на код Ж. Перемикання кодування відбувається через те, що контакти реле КМ вимикають реле ЗС1, яке, в свою чергу, перемикає кола сигнальних ламп і формування коду.
Стан кіл при перегорянні зеленої полоси на вхідному світлофорі
Наближення поїзда до станції контролюють реле НИП, Н1ИП та Н2ИП. При вступі поїзда на другу ділянку наближення 3П біля світлофора 3 (на схемі не показано) вимикаються сигнальні реле Ж1, Ж2 та Ж3. Контактами реле Ж3 вимикається коло сповіщувального реле ИП біля світлофора 1. Вимикається повторювач реле ИП реле ИП1. Відпускаючи якір, це реле змінює полярність струму з прямої на зворотну в колі И1-ОИ1, в яку на станції включене реле НИП. Останнє, збуджуючись струмом зворотної полярності, перемикає поляризований якір і вимикає свій повторювач Н2ИП. Відпускаючи якір, реле Н2ИП вимикає білу і вмикає на табло червону лампочку зайнятості другої ділянки наближення Н2П.
Стан кіл сповіщення про знаходженні поїзда на другій ділянці наближення до станції
Від вступу поїзда на першу ділянку наближення ІПП біля світлофора 1 вимикаються реле Ж, Ж1, Ж2, Ж3. Контактами реле Ж3 розмикається коло И1-ОИ1, вимикається реле НИП і його повторювач Н1ИП. Відпускаючи якір, реле Н1ИП вимикає білу і вмикає на табло червону лампочку зайнятості першої ділянки наближення Н1П. Тиловими контактами реле Н1ИП в лінійне коло ЗС-ОЗС включається друга обмотка реле Н2ИП. З моменту звільнення другої ділянки наближення, що фіксується спрацюванням реле ИП та ИП1 біля світлофора 1, по колу ЗС-ОЗС включається реле Н2ИП і при зайнятій першій ділянці наближення фіксує звільнення другої ділянки наближення, відключаючи на табло червону лампочку і включаючи білу лампочку Н2П.
Стан кіл сповіщення про знаходженні поїзда на першій ділянці наближення до станції
При перемиканні колії 1П на двосторонній рух налаштовують кола схеми зміни напрямку руху. Натисканням кнопки зміни напрямку в коло Н0ОН посилається імпульс струму зворотної полярності, від якого на всіх сигнальних установках спрацьовує реле Н. Перемикаючи поляризований якір, кожне реле Н вмикає свій повторювач ПН. На сигнальній установці передвхідного світлофора 1 реле ПН в рейковому колі 3П перемикає живлячий кінець на релейний, а в рейковому колі ІПП - релейний кінець на живлячий, відключає кола ламп дозволяючих вогнів світлофора 1, відключає кола кодування для правильного напрямку руху і включає кола кодування для неправильного напрямку руху.
До момента виходу поїзда на перегін в неправильному напрямку рейкове коло ІПП продовжує кодуватися кодом КЖ з живлячого кінця від вхідного світлофора Н. В режимі цього коду біля світлофора 1 працює реле И і через дешифратор - реле Ж, Ж1, Ж2, Ж3. З моменту вихода поїзда на перегін кодування рейкового кола ІПП припиняється. Біля світлофора 1 вимикаються усі перелічені реле і збуджується реле ОИ. Фронтовим контактом цього реле замикаються кола кодування для неправильного напрямку руху. В ці кола включаються трансмітерні реле ДТ і ПДТ (на схемі не показані), які, працюючи в режимі сигнального кода, передають цей код в рейкове коло ІПП назустріч поїзду. Значність коду обираються контактами сповіщувальних реле ИП та ИП1 так само, як і на прохідних сигнальних установках.
Після звільнення поїздом рейкового кола ІПП воно деякий час працює в режимі двостороннього кодування, коли з обох його кінців надходять коди КЖ.
Віддалення поїзда при неправильному напрямку руху по колії 1П контролюють реле НИП, Н1ИП, Н2ИП. При виході поїзда на першу ділянку віддалення, вимикається реле НИП та Н1ИП, включається червона лампочка Н1П контроля зайнятості цієї ділянки. Реле Н2ИП отримує живлення по лінійному колу ЗС-ОЗС, яке замкнуте тиловими контактами реле Н1ИП та Ж3 і фронтовими контактами реле ИП1 світлофора 1. Через фронтовий контакт реле Н2ИП зберігається коло горіння білої лампочки Н2П. З моменту виходу поїзда на другу ділянку віддалення реле Н2ИП вимикається і на табло загоряється червона лампочка Н2П. При звільненні прешої ділянки віддалення по лінійному колу И1-ОИ1 струмом зворотної полярності збуджується реле НИП, а потім реле Н1ИП. Фронтовим контактом реле Н1ИП на табло включається біла лампочка Н1П. При звільненні другої ділянки віддалення реле НИП збуджується струмом прямої полярності і переведеним контактом поляризованого якоря включає коло другої обмотки реле Н2ИП. Реле Н2ИП спрацьовує і включає білу лампочку Н2П на табло.
Ув'язка вихідних світлофорів з першої сигнальною установкою перегона на схемі не показана. Для ув'язки використовується рейкове коло першої ділянки віддалення ІІПП.