На станціях кожна колія, стрілочний перевід, станційний пост централізації і стрілочний пост, а на перегонах кожна головна колія повинні мати номер. Забороняється надавати однакові номери коліям, стрілочним переводам та постам у межах однієї станції. На станціях, що мають окремі парки, не дозволяється присвоювати однакові номери коліям у межах одного парку
Порядок нумерації колій, стрілочних переводів, постів тощо встановлюється при проєктуванні і вказується в ТРА станції.
За наявності на станціях головних колій їх нумерують римськими цифрами (І, ІІ): за непарним напрямком – непарними цифрами, за парним напрямком – парними. Коли до станції примикає з одного боку двоколійна лінія, а з іншого - одноколійна, головні колії в межах станції нумерують за двоколійнім підходом. Якщо двоколійну лінію перетинає або примикає до неї одна чи дві одноколійні лінії, то головним коліям одноколійних ліній присвоюються відповідно номери III і IV.
У випадках примикання або перетинання на станції двох двоколійних ліній номери І та II присвоюються головним коліям основного напрямку.
При примиканні до залізниці загальної мережі одночасно двоколійних (з одного з напрямків залізниці) і одноколійних (з іншого напрямку залізниці) під'їзними коліями одноколійній колії присвоюється номер ІІІ.
Приймально-відправні колії нумеруються арабськими цифрами, починаючи з наступного номера за головними коліями; при цьому на станціях з транзитним рухом колії, призначені для приймання парних поїздів нумеруються парними цифрами цифрами (4, 6, 8 тощо), а колії, призначені для приймання непарних поїздів, - непарними цифрами (3, 5, 7 тощо).
На станціях підприємств, на яких відсутній транзитний рух поїздів і колії приймання і відправлення не об'єднані в самостійні парки, а також на станціях, що мають незначну кількість приймально-відправних колій, використовуваних для приймання як парних, так і непарних поїздів, і на станціях одноколійних ліній приймально-відправні колії нумерують порядковими номерами слідом за номерами головних колій від станційної будівлі в польовий бік (2, 3, 4 тощо).
Колії окремих парків (паркові) нумерують арабськими цифрами. При цьому кожен парк повинен мати буквене позначення. Решта станційних колії, що не входять до складу парку, нумерують також арабськими цифрами послідовно, починаючи з наступного номера за останнім номером паркових колій. За відсутності в парках станційних будівель нумерацію колій у поперечному напрямку виконують зліва направо за рахуванням кілометрів або починаючи від головних колій.
Стрілочні переводи нумерують з боку прибуття парних поїздів порядковими парними номерами (арабськими цифрами), а з боку прибуття непарних поїздів - порядковими непарними номерами. На станціях, де на один і той самий бік прибувають парні і непарні поїзди (якщо примикає кілька напрямків), стрілки нумерують відповідно до нумерації поїздів основного напрямку (за основною, найбільшою дільницею, лінією).
Стрілки на станціях, що мають великий колінний розвиток, нумерують за окремими парками або групами колій, однорідних за характером роботи, починаючи з вхідних, розташованих на головних або основних з’єднувальних (при нумерації за окремими парками) коліях. Стрілки, що лежать на стрілочній вулиці, а також спарені стрілки повинні мати безперервну непарну або парну нумерацію, наприклад 1, 3, 5, 7 або 6, 8, 10,12. Стрілки на коліях, що не входять до складу парків, нумерують порядковими номерами від 1 до 99.
За межу, що відокремлює непарний бік від парного, приймають вісь станційної будівлі при центральному розташуванні його відносно колійного розвитку станції (парку) або середину парків (груп) колій при нецентральному розташуванні будівлі, або якщо вона взагалі відсутня.
Номер ручної стрілки наносять білою фарбою на станині перевідного механізму, а при централізованих переводах - на кожух стрілочного привода.