Порядок використання технічних засобів станції визначається ТРА станції, що регламентує безпечне й безперешкодне приймання, відправлення та проходження поїздів по станції, безпеку внутрішньостанційної маневрової роботи і дотримання вимог охорони праці.
Порядок, що встановлюється ТРА станції, є обов'язковим для працівників усіх служб залізничного цеху, а також виробничих цехів і ділянок, пов'язаних з роботою залізничного транспорту.
Технічно-розпорядчий акт (ТРА) станції складають для кожної станції, роз'їзду, обгінного пункту. ТРА станції містить відомості про технічні засоби роздільного пункту (станції, роз’їзду та ін.) і конкретні вказівки про порядок виконання як працівниками станції, так і працівниками виробничих цехів і ділянок, пов'язаних з роботою залізничного транспорту на даній станції, операціями з поїздами і маневровими составами відповідно до вимог ПТЕ та інструкцій.
Працівники служб колії, СЦБ і зв'язку, локомотивної та вагонної, а також служб енергопостачання та інших служб, пов'язаних з роботою залізничного транспорту і обслуговуванням споруд і пристроїв залізничного транспорту, мають керуватися вимогами ТРА.
ТРА станції складається начальником станції відповідно до ПТЕ, інших нормативно-правових актів, що регламентують роботу залізничного транспорту, та затверджується начальником залізничного цеху. До ТРА станції додаються схематичний план станції та місцеві інструкції.
Копії ТРА станції або виписки з них, завірені начальником станції, мають знаходитися в приміщеннях чергового по станції, маневрового диспетчера, чергових сортувальних гірок, виконавчих постів централізації, стрілочних постів, чергового по локомотивному депо і на пунктах технічного обслуговування локомотивів і вагонів, у контрагентів, а також працівників виробничих цехів, ділянок, пов'язаних з рухом поїздів і маневровою роботою.
Технічно-розпорядчий акт станції розробляє начальник станції відповідно до Правил технічної експлуатації, Інструкції з руху поїздів і маневрової роботи, Інструкції з сигналізації на залізницях України, інструкцій і наказів Міністерства інфраструктури України, а також наказів керівника підприємства і начальника залізничного цеху з урахуванням діючих графіків (контактного, руху та ін.), плану формування поїздів і характеру обслуговуваного виробництва.
ТРА станції складають у двох примірниках: один знаходиться в управлінні залізничного цеху (технічному відділі цеху), інший - у начальника станції. Копії та витяги з ТРА, завірені начальником станції, мають перебувати в приміщеннях чергового по станції, чергового по депо, маневрового диспетчера, чергових по парках і сортувальних гірках, на виконавчих постах централізації, стрілочних постах, в оглядачів вагонів, клієнтури, працівників виробничих цехів і дільниць, пов'язаних з рухом поїздів і маневровою роботою локомотива. Зміст ТРА станції мас відповідати фактичному колійному розвитку та умовам роботи на станції.
Форма ТРА затверджується транспортним управлінням. ТРА складається начальником станції (району) і затверджується начальником залізничного цеху (начальником цеху експлуатації).
До ТРА додаються місцева інструкція про порядок руху і виконання маневрової роботи, а також інструкції про порядок користування пристроями поїзного і маневрового радіозв'язку; порядок користування пристроями дистанційного управління стрілками з кабіни локомотива; порядок користування пристроями двостороннього паркового зв'язку; порядок користування пристроями СЦБ; порядок користування пристроями автоматичної реєстрації переговорів чергового по станції (диспетчера) з машиністами локомотивів та інших самохідних одиниць на залізничному ходу; порядок обслуговування ділянок, де в маневровій роботі беруть участь працівники виробничих цехів і дільниць; порядок користування сортувальними пристроями; порядок ліквідації снігових заметів та інші інструкції в залежності від місцевих умов роботи залізничного транспорту.
До ТРА прикладаються також схема колійного розвитку станції (поста), викопіювання із схеми живлення і секціонування контактної мережі (для станцій і постів електрифікованих ділянок) та інші необхідні схеми. При примиканні до станції колій клієнтури складають інструкцію з обслуговування колій клієнтури.
Залежно від місцевих умов роботи станції і за необхідності можуть складатися інші додатки (викопіювання із схеми живлення і секціонування контактної мережі, порядок користування пристроями двостороннього паркового зв'язку, локомотивним радіозв'язком, локомотивною сигналізацією, пристроями управління стрілками з локомотива та ін.).