Переносними сигналами є:
прямокутні щити червоного кольору з обох боків або з одного боку червоного кольору, а зворотній бік білого кольору;
квадратні щити жовтого кольору з одного боку і зеленого кольору із зворотного боку;
ліхтарі на жердинах з червоними вогнями;
червоні прапори на жердинах.
Переносними сигналами ставляться вимоги:
прямокутний щит червоного кольору або червоний прапор на жердині вдень и червоний вогонь ліхтаря на жердині вночі – “Стій! Забороняється проїжджати сигнал”
квадратний щит жовтого кольору вдень і вночі (або жовтий прапор на жердині вдень) – “Дозволяється рух із зменшеною швидкістю, попереду небезпечне місце, що потребує зупинки або проїзд із зменшеною швидкістю”.
Швидкість проїзду цих переносних сигналів повинна відповідати вказаній у попередженні, а за відсутності попередження – із швидкістю не більше 15 км/год.
Зворотний бік квадратного щита (зеленого кольору) вдень і вночі вказує на те, що машиніст локомотиву, спеціального самохідного рухомого складу має право підвищувати швидкість до встановленої після проходження небезпечного місця усім составом (поїзда чи маневрового состава).
Переносними сигнальними знаками є:
знак “С” – подача свистка
знак “Початок небезпечного місця”, на зворотному боку якого розміщується знак “Кінець небезпечного місця”
Будь яка перешкода для руху поїздів на перегоні має бути огороджена сигналами зупинки незалежно від того, очікується поїзд чи ні. Місця проведення робіт на перегоні, що вимагають зупинки поїздів, огороджуються так, як і перешкоди.
Перешкоди на перегоні огороджуються з обох боків на відстані 15 м від меж огородженої ділянки переносними червоними сигналами. Від цих сигналів на відстані "Т" встановлюються переносні сигнали зменшення швидкості.
Переносні сигнали зменшення швидкості мають знаходитися під охороною сигналістів, які стоять з ручними червоними сигналами на відстані 20 м від сигналів зменшення швидкості у бік місця роботи або місця перешкоди.
Переносні червоні сигнали повинні знаходитися під наглядом керівника робіт.
Якщо місце перешкоди чи проведення робіт, що потребує зупинки поїзда, знаходиться на перегоні, довжина якого не дозволяє огородити це місце встановленим порядком, переносні червоні сигнали встановлюються на осі колії напроти вхідних світлофорів (або сигнальних знаків “Межа станції”) станції, що обмежує перегін. Переносні сигнали зменшення швидкості у цьому випадку не встановлюються.
Якщо місце перешкоди або місце проведення робіт на перегоні, що потребує зупинки поїзда, знаходиться біля станції і огородити це місце встановленим порядком неможливо, то з боку перегону воно огороджується так, як вказано вище, а з боку станції переносний червоний сигнал встановлюється на осі колії проти вхідного світлофору (або сигнального знака “Межа станції”).
Небезпечне місце або місце проведення робіт на перегонах, що потребує проходження поїздів із зменшеною швидкістю, огороджується на відстані "Т" від меж огородженої ділянки переносними сигналами зменшення швидкості.
Якщо небезпечне місце або місце проведення робіт на перегоні, що потребує зменшення швидкості, знаходиться поблизу станції і огородити це місце з обох боків встановленим порядком неможливо, то із боку перегону воно огороджується так, як вказано вище, а з боку станції переносний сигнал зменшення швидкості встановлюється біля колії напроти вхідного світлофору (або сигнального знака “Межа станції”).
При підході поїзда до переносного жовтого сигналу машиніст повинен подати один довгий свисток локомотива, а при підході до сигналіста з ручним червоним сигналом подати сигнал зупинки та вжити заходів щодо негайної зупинки поїзда, щоб зупинитися, не проїжджаючи переносного червоного сигналу.
Місця проведення робіт на колії, що не потребують огородження сигналами зупинки або зменшення швидкості, але вимагають попередження тих, що працюють, про наближення поїзда, огороджуються переносними сигнальними знаками "С" про подачу свистка, які встановлюються у колії, на якій проводяться роботи, а також біля кожної суміжної головної колії на відстані гальмівного шляху.
Переносні сигнальні знаки "С" встановлюються у такому ж порядку біля суміжних головних колій і при проведенні робіт, огороджених сигналами зупинки або сигналами зменшення швидкості.
При огородженні місць перешкоди або проведення робіт на трьох колійних чи багатоколійних ділянках переносні сигнали та сигнальні знаки, які відносяться до середніх колій, встановлюються з правого боку по напрямку до місця робот, а стосовно до крайніх колій – встановлюються на найближчому узбіччі з правої сторони.
Місця, що потребують постійного зменшення швидкості, огороджуються з обох боків на відстані 15 м від межі небезпечного місця сигнальними знаками “Початок небезпечного місця” і “Кінець небезпечного місця”. Від цих сигнальних знаків на відстані "Т" встановлюються сигнали зменшення швидкості.
Будь-яка перешкода для руху по станційних коліях и стрілочних переводах має бути огороджена сигналами зупинки незалежно від того, очікується поїзд (маневровий состав) чи ні.
При огородженні на станційній колії місця перешкоди чи проведення робіт сигналами зупинки усі стрілки, що ведуть до цього місця, встановлюються у таке положення, щоб на нього не міг виїхати рухомий склад, і замикаються або зашиваються костилями. На місці перешкоди чи проведення робіт на осі колії встановлюється переносний червоний сигнал
Якщо які-небудь з цих стрілок направлені вістряками у бік місця перешкоди чи проведення робіт і не дають можливості ізолювати колію, таке місце з обох боків огороджується переносними червоними сигналами, встановленими на відстані 15 м від місця перешкоди чи проведення робіт.
У випадку, коли вістряки стрілок розміщені ближче, ніж 15 м від місця перешкоди чи проведення робіт, між вістряками кожної такої стрілки встановлюється переносний червоний сигнал.
При огородженні переносними червоними сигналами місця перешкоди чи проведення робіт на стрілочному переводі сигнали встановлюються:
з боку хрестовини – проти граничного стовпчика на осі кожної з колії, що сходяться;
з протилежного боку – на відстані 15 м від вістряка стрілки.
Якщо поблизу стрілочного переводу, що підлягає огородженню, розміщена друга стрілка, яку можна поставити у таке положення, що на стрілочний перевід, де є перешкода, не може виїхати рухомий состав, то стрілка в такому положенні замикається або зашивається. У цьому випадку переносний червоний сигнал з боку такої ізолюючої стрілки не ставиться
Коли стрілку в указане положення поставити неможливо, то на відстані 15 м від місця перешкоди чи проведення робіт у напрямку до цієї стрілки встановлюється переносний червоний сигнал.
Якщо місце перешкоди чи проведення робіт знаходиться на вхідній стрілці, то з боку перегону воно огороджується закритим вхідним сигналом, а з боку станції – переносними червоними сигналами, що встановлюються на осі кожної з колій, що сходяться, проти граничного стовпчика
Якщо місце перешкоди чи проведення робіт знаходиться між вхідною стрілкою та вхідним сигналом, то з боку перегону воно огороджується закритим вхідним сигналом, а з боку станції – переносним червоним сигналом, встановленим між вістряками вхідної стрілки