Біля головних колій встановлюються сигнальні й колійні знаки. Біля стрілочних переводів та в інших місцях з’єднання колій встановлюються граничні стовпчики. Для позначення меж залізничної смуги відведення, а також для позначення на поверхні землі схованих споруд земляного полотна встановлюються особливі знаки.
Сигнальні знаки встановлюються з правого боку у напрямку руху, а колійні – з правого боку за рахунком кілометрів на відстані не менше 3100 мм від осі крайньої колії.
У виїмках (крім скельових) та на виходах з них (на довжині 100 м) колійні знаки мають встановлюватись на відстані не менше 5700 мм від осі крайньої колії. На електрифікованих ділянках сигнальні та колійні знаки можуть встановлюватись на опорах контактної мережі, крім тих опор, на яких встановлені світлофорні головки, комплектні трансформаторні підстанції, роз’єднувачі й розрядники контактної мережі.
Граничні стовпчики встановлюються посередині між коліями в тому місці, де відстань між осями колій, що сходяться, складає 4100 мм. На існуючих станційних коліях, на яких не обертається рухомий склад, побудований згідно з габаритом Т, дозволяється зберігати відстань 3810 мм. На перевантажувальних коліях із звуженим міжколійям граничні стовпчики встановлюються в тому місці, де ширина міжколійя досягає 3600 мм. На кривих ділянках колії ці відстані мають бути збільшені у відповідності з нормами, встановленими Інструкцією із застосування габаритів наближення споруд.
Сигнальні, колійні й особливі знаки мають бути затвердженого Державною адміністрацією залізничного транспорту України типу.
Поділ знаків на колійні та сигнальні зроблено у залежності від їх значення.
Сигнальні знаки - умовні видимі знаки, що мають силу наказу або вказівки для певної категорії працівників. Вони вимагають певної дії. Сигнальні знаки відрізняються від сигналів тим, що дають тільки одне показання. Сигнальні знаки можуть бути постійними і тимчасовими (дану тему буде окремо висвітлено у п'ятому розділі).
Колійні знаки сигнального значення не мають, ними позначаються кілометри, пікети, уклони, межі доріг, дистанцій колії, відділків тощо.
Кілометрові колійні знаки установлюються у кінці кожного кілометра колії. Між кілометровими стовпами на відстані 100 м один від одного ставляться пікетні стовпчики.
Ухилопокажчикові знаки установлюються у точках перелому профілю, тобто у тих місцях, де, наприклад, площадка переходить в ухил. Цифри на ухилопокажчикових знаках показують: перша - ухил або підйом у тисячних (якщо перша нуль, то це означає площадку), а друга - протяжність спуску, підйому або площадки у метрах.
Колійні знаки початку і кінця перехідних (НПК, СПК, КПК) та кругових кривих (НКК, ККК) установлюються на кривих ділянках колії на узбіччі земляного полотна.
Реперні знаки кривих ділянок
Для позначення схованих споруд земляного полотна, показання меж залізничної смуги відводу установлюються особливі знаки.
Знаки меж смуги відводу установлюються на кутах повороту, на прямих ділянках через 250 м, на закругленнях через менші проміжки у залежності від радіуса кривої.
Знак межі смуги відводу (а) та знак прихованих споруд земляного полотна