Така система АБ застосовується на ділянках залізниць з електричною тягою. У ній використовуються кодові рейкові кола 50 і 25 Гц, оскільки для нормальної роботи АБ сигнальний і тяговий струми в РК мають бути різних частот.
Для роботи двоколійного числового кодового АБ змінного струму (див.рис.нижче) у релейній шафі кожного прохідного світлофора встановлюють: кодовий колійний трансмітер КПТ для отримання кодових сигналів З, Ж або КЖ; трансмітерне реле (7Т, 9Т, 11Т) для трансляції відповідного кодового сигналу в РК; імпульсне колійне реле (5И, 7И, 9И) для приймання кодового сигналу з РК; дешифратор ДА, на виході якого увімкнено сигнальні реле жовтого (5Ж, 7Ж, 9Ж) і зеленого (5З, 7З, 9З) вогнів. Ці реле керують вогнями світлофора і вибирають кодовий сигнал, що подається в суміжне РК.
Коли з РК надходить кодовий сигнал Ж або З, збуджуються обидва сигнальних реле Ж і 3 і на прохідному світлофорі загоряється зелений вогонь. У разі надходження кодового сигналу КЖ збуджується реле Ж, яке вмикає на прохідному світлофорі жовтий вогонь. Якщо з РК не надходять кодові сигнали, то обидва сигнальних реле знеструмлюються і на прохідному світлофорі загоряється червоний вогонь.
Схема двоколійного одностороннього числового кодового автоблокування
Під час перебування поїзда на блок-ділянці 5П імпульсне колійне реле 5И зашунтовано колісними парами поїзда (див.рис.нижче, червоним кольором, позиція 1) і не отримує кодових сигналів, дешифратор не працює, а сигнальні реле 5Ж і 5З знеструмлені (позиція 2). Тиловим контактом реле 5Ж на світлофорі 5 вмикається червоний вогонь і збуджується вогневе реле 5О, що контролює горіння лампи червоного вогню на світлофорі (позиція 3). Одночасно з цим через тиловий контакт реле 5Ж замикається коло живлення трансмітерного реле 7Т, який проходить через контакт КЖ безперервно працюючого трансмітера КПТ і фронтовий контакт вогневого реле 5О (позиція 4). Повторюючи роботу контакту КЖ, трансмітерне реле 7Т періодично замикає і розмикає свій контакт у колі вторинної обмотки колійного трансформатора ПТ і надсилає в рейкове коло 7П назустріч руху поїзда коди КЖ (позиція 5).
При вільному стані блок-ділянки 7П коди КЖ на іншому кінці РК біля світлофора 7 через фільтр ЗБФ сприймаються імпульсним колійним реле 7И (див.рис.нижче, жовтим кольором, позиція 1). Періодично замикаючи контакт, реле 7И впливає на дешифратор ДА. Збуджується сигнальне реле 7Ж, a реле 7З не спрацьовує (позиція 2). Через фронтовий контакт реле 7Ж і тиловий контакт реле 7З на світлофорі 7 вмикається жовтий вогонь (позиція 3). Одночасно з цим створюється коло живлення трансмітерного реле 9Т, що проходить через контакт Ж трансмітера КПТ (позиція 4). Повторюючи роботу контакту Ж трансмітера і періодично замикаючи та розмикаючи свій контакт у колі вторинної обмотки ПТ, реле 9Т посилає в рейкове коло 9П код жовтого вогню Ж (позиція 5).
При вільному стані блок-ділянки 9П імпульси коду Ж сприймаються біля світлофора 9 імпульсним колійним реле 9И (див.рис.нижче, зеленим кольором, позиція 1), яке відповідно до коду впливає на дешифратор ДА. Збуджуються реле 9Ж і 9З (позиція 2). Фронтовими контактами реле 9Ж і 9З на світлофорі 9 вмикається зелений вогонь (позиція 3) і замикається коло живлення трансмітерного реле 11Т, що проходить через контакт З трансмітера КПТ (позиція 4). Повторюючи роботу контакту З трансмітера і періодично замикаючи та розмикаючи свій контакт у колі вторинної обмотки ПТ, реле 11Т посилає в рейкове коло 11П код зеленого вогню 3 (позиція 5).
У кодовому АБ здійснюється контроль горіння тільки лампи червоного вогню і перенесення червоного вогню в разі перегорання її на попередній світлофор. Наприклад, у разі перегорання лампи червоного вогню на світлофорі 5 знеструмлюється вогневе реле 5О і розмикає свій контакт у колі реле 7Т. З цього моменту припиняється подача кодів КЖ у рейкове коло 7П, через що перестає працювати імпульсне колійне реле 7И біля світлофора 7, і дешифратор ДА. Знеструмлюється реле 7Ж, і на світлофорі 7 загоряється червоний вогонь, а в рейкове коло 9П починає надходити код КЖ і на світлофорі 9 загоряється жовтий вогонь.
Дешифратор ДА складається з трьох блоків: блоку конденсаторів, реле-лічильників і блоку виключень. Останній забезпечує неможливість приймання кодів із чужого РК. Це явище може виникнути в разі електричного замикання ізостиків суміжних РК. Щоб на прохідному світлофорі не з'явилося неправильне показання, у кодовому АБ передбачено схемний захист, який ґрунтується на перевірці незалежної роботи колійного і трансмітерного реле і використанні в суміжних РК трансмітерів КПТ із різними циклами кодування.
В теперішній час двоколійне кодове АБ працює спільно з АЛС безперервної дії, пристроями диспетчерського контролю та пристроями для організації тимчасового двостороннього руху по одній з колій під час закриття іншої на час виконання ремонтних і будівельних робіт. Тому зазначене АБ дає змогу регулювати рух у правильному напрямку за наявними сигналами АБ і сигналами АЛС, а в неправильному напрямку - тільки за сигналами АЛС.