Вагони, що ремонтуються на станційних коліях, і вагони з розрядними вантажами, що стоять на окремих коліях, огороджуються переносними червоними сигналами, що встановлюються на осі колії на відстані не менше 15 м ( на наскрізних коліях – з обох боків, а на тупикових коліях – з боку стрілочного переводу).
Якщо в цьому випадку крайній вагон знаходиться від граничного стовпчика не ближче 15 м, то переносний червоний сигнал з цього боку встановлюється на осі колії проти граничного стовпчика.
На станціях, обладнаних пристроями електричної централізації, колії, на яких відбувається очищення вагонів, усунення комерційного браку, безвідчіпний ремонт вагонів, технічне обслуговування тощо, обладнуються пристроями огородження, що виключають в’їзд рухомого складу на ці колії, при цьому може застосовуватися огородження постійними сигналами в порядку, встановленому технічно – розпорядчим актом станції.
При огородженні сигнальними пристроями цих колій на станціях, не обладнаних пристроями електричної централізації, порядок огородження і користування пристроями встановлюється Місцевою інструкцією.
На станціях, не обладнаних пристроями електричної централізації, у випадку зупинки поїзда у горловині станції і відсутності проходу (встановленої відстані між осями станційних колій) по суміжним коліям, усі виходи з цих колій огороджуються сигналами зупинки
При вимушеній зупинці поїзда на двоколійному або багатоколійному перегоні внаслідок сходу з рейок, зіткнення, в наслідок розваленого вантажу тощо, коли потрібно огородити місце перешкоди для руху поїздів, що виникло на суміжній колії, машиніст негайно сповіщає про те, що сталося, по радіозв’язку чи іншими способами (посилкою посланця, з найближчого телефону тощо) поїзному диспетчеру на станції, що обмежують перегін, а також машиністу локомотива, що прямує по суміжній колії (при наявності радіозв’язку), і подає сигнал загальної тривоги.
При цьому якщо поїзд супроводжується складачем, огородження місця перешкоди проводиться з боку голови – помічником машиніста, а з хвоста – складачем, які відходять на відстань гальмової путі, встановленої для даної ділянки, і показують ручний червоний сигнал у бік перегону відповідно з голови і хвоста поїзда.
Якщо поїзд складачем не супроводжується, огородження місця перешкоди на суміжній колії проводиться помічником машиніста з боку очікуваного поїзда на відстані гальмової путі, встановленої для даної ділянки. В разі одержання машиністом поїзда повідомлення про те, що по суміжній колії відправлений поїзд в неправильному напрямку, він має свистком локомотива викликати помічника машиніста для огородження перешкоди з протилежного боку.
При обслуговуванні поїзда одним машиністом до огородження поїзда залучаються інші робітники залізничного транспорту промислових підприємств. Порядок огородження поїзда в цьому випадку встановлюється керівником підрозділу залізничного транспорту підприємства.
Машиніст локомотива поїзда, що зупинився, вдень при поганій видимості і вночі повинен включити прожектор.
Робітники, які огороджують хвіст поїзда, що зупинився на перегоні, повертаються до составу (на локомотив) тільки після підходу і зупинки поїзда, що слідує за ним, або по сигналу машиніста, поданого свистком локомотива, якщо минула необхідність в огородженні.
Якщо поїзду, що зупинився, надається допомога з голови, машиніст локомотива цього поїзда при наближенні відбудовного поїзда або допоміжного локомотива повинен подавати сигнал загальної тривоги; вдень при поганій видимості та вночі – включити прожектор.
В разі виведення поїзда з перегону частинами складач (а за його відсутності – помічник машиніста) перед відправленням першої частини на станцію повинен у темний час доби, а за поганої видимості – і вдень, навісити на частину поїзда, що зосталася, (з боку відправлення) ручний ліхтар з прозоро - білим вогнем